[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #19292  29-03-2010 15:05 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş
AŞK!

Selâmlar! Birazda ben açmak istedim (AŞK’I) şöyle ki; kelime olarak açıklayacağım ve kelimeyi hem düz
ve hem de tersten yazacağım ve buyurun bir katkım olsun!

AŞK=KŞA

Şimdi AŞK’I herkes bir şekilde yorumluyor ve inanın çok güzel oluyor ve çok tatlı! Bir de ben düşündüm
ve dedim ki; bu AŞK kelimesinin tersinden yorumunu yapsak nasıl olur. İşte şu şekil oluyor ve ancak bu
kadarını ben yapabildim size sunuyorum: AŞK=KŞA - yani K harfinin (KE) okunuşunu buldum ve anlamı
da şöyle çıktı:
(KE = Gibi mânasındadır. (Arapça teşbih edâtı) Kelimenin başına getirilir.
Meselâ: (Kezâlike: Bunun gibi) * Harfin ve kelimenin sonuna gelirse sen zamiri yerindedir.
Meselâ (Kitâbü-ke: Senin kitabın)
KE = f. Farsçada küçültme edatıdır. Kelimelerin sonlarına gelir.
(Meselâ: "Merdüm: Adam; merdümek: Adamcağız" gibi.)
* * * *
Birde; ŞA'yı (AŞK tan aldığım tersine okunuşundaki, ŞA hecesi olarak bir kelime buldum ve oda şu çıktı:
ŞA - ŞA'= Yıldıramak, parıldamak. * Uzun ve yeynicek olmak.

ŞA - ŞAA= Parlama. Zahirî parlak görünüş. * *(Bir şeyi birbirine katıp karıştırmak.)**

* * * *

Benim en çok dikkatimi çeken de, şu cümlesi oldu: **(Bir şeyi birbirine katıp karıştırmak.)** demek oluyor
ki; (KE) den de alıp (ŞA) ile anlamlarından bir cümle kurar isek şunu ben ancak yapabildim en hoş olanı:
**''Birbirine katıp karıştıracağız''** buda demek oluyor ki, **(İki Gönül’ü Birbirine Katıp Karıştıracağız)
** ve onlarda ÂŞIK olacak ve AŞK'I yaşayacaklar!
* * * *

Selâm ve saygı dolu sevgilerimle, kabul buyurun. Ancak bunu yapabildim ve daha iyisini beklerim tüm
gönülden dileklerimle! Eğer bir nebze olsun beğenildi isem ne mutlu bana, sizlerde kalın sağlıcakla!

Yazar:
Alem-i Sır

Yazar Mesaj   #20216  04-05-2010 09:39 GMT+2 saat  

Alem-i Sır

Destekleyen

Tecrübe Puanı.: 22.3%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 110
Ülke:
Meslek: Alem-i Sır
Aşak! Evet, bu gizemli yolda bizlerin daha henüz bilmediğimiz ve çözemediğimiz bir çok olaylar var. O yola girerken, lütfen! DİKKAT! tabelasını çok ama çok iyi okumalı ve kenarda oturup yine çok ama çok iyi derinden düşünmeli, düşüncelerimizi ve herşeyimizi yine çok iyice süzmeli ve çok iyi sağlam bir irade ile karar vermeliyiz; DİKKAT! Girelim mi! Nasıl girecez? Girdiğimiz zaman orada neler görecez? O yolda biz yürüyebilecekmiyiz? Kim bize destek olacak ve nasıl bir yolda yürüyecez? Nereye doğru ve sonu nasıl bir yol oarası ve daha doğrusu SONU VAR MI!..?

Aşk, bir mühür basmak ise kalbe
Bende seni mühürledim kalbime!
Alem-i Sır
Gender_Bay Çevirimiçi durumu