[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #17501  27-09-2009 01:27 GMT+2 saat  

Can

Admin

Tecrübe Puanı.: 100%
Ruh Hali: Neutral
Mesaj 5381
Ülke:
Meslek: Webmaster
Facebook'ta Paylaş
Santral Mesafesine Göre Hızım nedir? santral uzaklığını nasıl ölçebilirim?

Santral Mesafesine Göre Hızım

Merhabalar çok sorulan sorulardan biri galiba fakat ben neyazıkki nekadar okuduysam hiç birşey anlıyamadım şimdi bir forumda Downstream Line Attenuation ( Hat Zayıflaması ) sayesinde santrale uzaklığım ve baglanabilicegim hızı bulabiliyorum Konuyu yazıyorum buraya

Bu yöntemle santrale olan mesafeyi metre cinsinden bulabilirsiniz. Bu sayede Adsl ve vdsl hızınızın ortalama nekadar olacağı tabloda belirtiliyor.

DSL performansı pop noktası,dsl çeşidine ve bağlantı yapılan yer arasındaki mesafenin uzunluğuna göre değişir.Mesafe ile hız ters orantılıdır.Yani santrale ne kadar yakınsanız o kadar hızlı bağlantı ve performans alabilirsiniz.Aşağıdaki tabloda santralle aranızdaki mesafeye göre maximum alabileceğiniz hızlar mevcuttur.Bu tablo sadece bilgi amaçlı ve fikir edinmeniz amacıyla verilmiştir,bu değerler kablo kalitesi ve SN Margin(sinyal gürültü oranı ) değerine göre değişebileceğinden bağlayıcı değildir.

İlk başta yapmanız gereken modemin arayüzüne girerek dsl status yada bağlantı durumu kısmında Downstream Line Attenuation ( Hat Zayıflaması ) yazan yerdeki db cinsinden değeri bulun.Bu değer hattaki zayıflamayı verdiğinden sizin santrala olan mesafenizi rahatlıkla bulabiliriz.db değeri ne kadar düşükse o kadar iyidir..Aşağıdaki tablodaki Kazanç db yazan kısımdan modeminizdeki değere göre mesafeyi çıkarın ve kullandıgınız yada almayı düşündüğünüz dsl çeşidine göre hangi hız sizin için ideal ona karar verebilirsiniz.

Sol tarafta bazı modemlerde Downstream Line Attenuation kısmının nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Buda şema resmi
http://img194.imageshack.us/img194/5237/45335548.jpg

FORUMUMUZ VE LİNKLERİMİZ HERKESE AÇIK! BİZE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER!
HER TÜRLÜ KONUDA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ!
FACEBOOK http://www.facebook.com/huseyincancalisan

LimeWire Çalışan Sorunsuz Sürüm Burada!
İnternet Download Manager 5.19 Full Crack % 100 Çalışıyor Denendi
TIKLA İNDİR!!
Kullanıcın Sayfasını Ziyaret Et Gender_Bay Çevirimiçi durumu