[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #17191  13-09-2009 17:26 GMT+2 saat  

ahmet

Tecrübe Puanı.: 0%
Ruh Hali: Belirtilmedi.
Ülke:
Meslek:
Ünlülerin Çocukluk Hayalleri

Şimdi hepsi çok ünlü birer şarkıcı, oyuncu ya da sunucu. Peki yıllar önce okul sıralarında hangi mesleğin hayalini kurmuşlardı? İşte ünlülerin çocukluk hayalleri…

Aslı Tandoğan
“Çocukluğumda hayal gücüm çok genişti. Hareketleri şeyleri severdim.

Ajan olmak, MİT gibi gizli bir örgütte görev almak isterdim. Gizli saklı şeyleri ortaya çıkarmayı çok seviyorum.”

Mehmet Ali Erbil
"Küçükken tek dileğim, hariciyeci olmaktı. Ama komedyen oldum, sunucu oldum..."

"Oğlum Ali Sadi’nin iyi bir eğitim almasını istiyorum. Asıl istediğim futbolcu olması ama kısmet..."

Demet Sağıroğlu Heykeltraş olabilirdim
“Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde okurken, üniversitenin Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü’ne geçiş yaptım.

Mesleğimi yapmasaydım ya grafiker ya da heykeltıraş olurdum. Şimdi bile evimde kilden heykeller yapıyorum.”

Ece Uslu
“Ben çocukken, Batman filmlerinin unutulmaz ‘Kedi Kız’ karakterinin yerinde hayal ederdim kendimi.

Mücadeleci, iradeli, karşı koyabilen, güçlü bir karakter, ancak yeri geldiğinde de çok duygusal, üstelik çok da hoş bir kadındı.

Ben de hep onun gibi güçlü ve iradeli olmak isterdim.

Fatma Girik
“Bir zamanlar dansöz olmayı kafama takmıştım. Ama öyle şakır şukur dansözlerden değil. O zaman ‘Yedi Kardeşe Yedi Gelin’ gibi müzikal filmler vardı..."

"...Ben de böyle müzikallerde rol alıp eteklerim uçuşa uçuşa dans etmek isterdim. Ama hayat insanın planladığı gibi gitmiyor, bir baktım ki oyuncu olmuşum.”

Filiz Akın
"Mimar ya da dekoratör olmak istiyordum. Ama dikiş dikerek bizi geçindiren annem düşüp belini incitince ben de hem uçak hem de gemi biletleri satan Katoni şirketinde çalışmak zorunda kaldım..."

"...O arada Dil Tarih Fakültesi Arkeoloji Bölümü’ne girdim. Bir süre sonra ‘Artist’ dergisinin açtığı yarışmayla annemle kendimizi İstanbul’da bulduk."

Leman Sam
"Uçak mühendisi olmak isterdim. Bizim ailede çok pilot var. Her çocuğun uçmaya merakı vardır..."

"...Bense uçmak yerine o uçakları yapan mühendis olmayı hayal ederdim."

Nefise Karatay
"Kendimi bildim bileli hep balerin olmak istedim. Kuzenim balerindi, onu sahnede büyük bir hayranlıkla izlerdim..."

"...Okul müsamerelerinde bir balerin rolü varsa, o hep benimdi. Ama inanılmaz zor bir meslek. Zaman içerisinde ayaklarda inanılmaz ağrılar başlıyor..."

"...Sanırım bundan sonra ilgim piyanoya yöneldi. Ama balerin olmak hep içimde ukde kaldı."