[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #1902  27-03-2007 11:48 GMT+2 saat  

Can

Admin

Tecrübe Puanı.: 100%
Ruh Hali: Neutral
Mesaj 5381
Ülke:
Meslek: Webmaster
Facebook'ta Paylaş
86 yaşında nufüs cüzdanı çıkarttı
--------------------------------------------------------------------------------

Elazığ'ın Keban ilçesinde 86 yaşındaki Güzel Demir, yaşlılık maaşı aldığı bankanın nüfus cüzdanı fotokopisi istemesi üzerine ilk kez nüfus cüzdanı çıkardı.

Güzel Demir'in nüfus kayıtlarında yapılan incelemede, doğduğunda kaydının yaptırıldığı, ancak bugüne kadar nüfus cüzdanı verilmediği ortaya çıktı.

1921 yılında Keban'ın Gökbelen köyünde dünyaya gelen, 1944 yılında evlenen Demir'in, 4 çocuğu ve 13 torunu bulunuyor.

Evlilik, 65 yaş üstü vatandaşlara verilen maaş dahil tüm resmi işlemlerini nüfus müdürlüğünden aldığı nüfus kağıdı örneğiyle yürüten Demir, maaş aldığı
bankanın hesapları güncellemek için nüfus cüzdanı fotokopisi istemesi üzerine nüfus cüzdanı çıkardı.

Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadarki tüm resmi işlemlerini nüfus kayıt örneği ile yürüttüğünü, nüfus kağıdına şimdiye kadar hiç
ihtiyaç duymadığını söyledi.

Maaş aldığı bankanın hesapları güncellemek üzere nüfus cüzdan fotokopisi istediğini anlatan Demir, "Evlilik, maaş başvurusu gibi tüm işlemlerin hepsini nüfus kayıt örneği aracılığıyla yaptırıyordum. Nüfus cüzdanına hiç ihtiyaç duymadım. Ancak, banka nüfus cüzdanı fotokopisi istiyor. Mecburen nüfus cüzdanı
çıkardım" dedi.

Demir'in ilçe nüfus müdürlüğü kayıtları incelendiğinde doğum kaydının bulunduğu, ancak bugüne kadar hiç nüfus kağıdı verilmediği ortaya çıktı. Nüfus cüzdanını yeni alan Demir'in, bu nedenle cüzdandaki veriliş nedeni kısmına 'kayıt' ifadesi yazıldı.

Bu mesaj Admin tarafından düzenlendi (06-04-2008 16:24 GMT+2 saat, ago)

FORUMUMUZ VE LİNKLERİMİZ HERKESE AÇIK! BİZE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER!
HER TÜRLÜ KONUDA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ!
FACEBOOK http://www.facebook.com/huseyincancalisan

LimeWire Çalışan Sorunsuz Sürüm Burada!
İnternet Download Manager 5.19 Full Crack % 100 Çalışıyor Denendi
TIKLA İNDİR!!
Kullanıcın Sayfasını Ziyaret Et Gender_Bay Çevirimiçi durumu