[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #25434  30-08-2012 11:14 GMT+2 saat  

ahmet

Tecrübe Puanı.: 0%
Ruh Hali: Belirtilmedi.
Ülke:
Meslek:
Genel Karakterleri:

Sultan papağanları diğer bir çok papağan cinsi gibi vahşi hayattan evcilleştirilmiştir. Bu evcilleşme ve uyum süreci Sultan papağanlarında çok kısa sürmüş ve ev hayatına çok iyi uyum sağlamışlardır. Oyuncu, yakın ve sempatik tavırlarıyla bulundukları evde ki herkese çok kısa sürede alışırlar. Boyutları ve ihtiyaçları da göz önüne alındığında evde beslemeye en uygun papağan türü olarak karşımıza çıkarlar. Yalnız kalmayı ve sessiz bir odada yaşamayı kabul etmeyen karakterleri vardır. Bu karakter yapısı ile kısa sürede yaşadıkları evin bir ferdi oluverirler ve ev halkı ile beraber yer, içer ve televizyon seyrederler. Ayrıca çok yüksek olmayan sesleri komşular için bir sıkıntı yaratmaz. Konuşma özellikleri ise kısıtlıdır. Gırtlak yapısı yüzünden kelimeleri tam olarak söyleyemez sadece ıslık ile konuşurlar. Ancak ıslık ile çalacağı şarkıların ve yapacağı taklitlerin de sınırı yoktur. Eğer çift olarak beslerseniz ki ben böyle tavsiye ederim, uygun şartları sağladığınız takdirde size kısa sürede yavru vereceklerdir. Bir doğa olayına bu şekilde şahitlik yapmak ise size tarif edilemez duygular yaşatacaktır. Doğal hayatta ki ortalama yaşam süreleri 20 yıldır ancak ev ortamında bu süre maalesef kısalmakta 15 yıl civarlarında olmaktadır.