[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #22423  22-12-2010 19:59 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş
İmex merhem kullananların yorumları ve doktor tavsiyeleri
yan etkisi var mıdır? leke yapar mı? nasıl kullanılır?
Fondoten gibi görünen sivilceleri kapatan krem nedir?

Prospektüsü

Etken Madde(ler):

Tetrasiklin HCl 3 %
Piyasa Şekilleri:

20 g'lık alüminyum tüp

Kullanım Şekli:

Etkilenmiş deri bölgesine günde 1-3 kez sürülüp, cilde hafif masaj yapılarak yedirilir.
Endikasyonları:

Topikal akne tedavisinde endikedir.
Kontrendikasyonları:

Tetrasikline karşı bilinen bir hassasiyeti olan hastalarda kullanılmamalıdır.
Uyarılar Önlemler:

Tercihan alkali içermeyen sabunlarla cildin aşırı olmayan bir şekilde düzenli olarak temizlenmesi önerilir. Komedonların çıkarılabilmesine, temizlenmesine rağmen inflamasyonlu, püstüllü akneleri skar formasyonuna neden olmamak için açılmamalıdır. Sebasa glandların yeniden tıkanmasına neden olmamak için makyaj yapılmamalı, pudra kullanılmamalıdır. Hamilelerde kullanılmamalıdır.

Imex, güneşe karşı duyarlı olmamakla birlikte güneş koruma faktörü SPF10 içerir. Yani olası etkiye karşı koruma içermektedir. Fakat sorunlu ciltler güneş ışınlarına karşı her zaman hassasiyet gösterir zaten. Imex kullanılınca bu risk artmaz ya da azalmaz.

Kremi yıkamana gerek yok. Cilt takriben 2 saatte emeceği max. bileşimi emer. Geriye kremin işe yaramaz yardımcı maddeleri kalır. Yüzde bıraktığı sarımsı tabaka rahatsız ediyosa o ayrı. 2 saat sonra yıkayabilirsin.

aynı fondoten gibi sivilceleri kapatıyor. benim hoşuma gitti:

Benimde kullandığım bir ilaç...İlk günde sivileri geçirecek bir ilaç zaten yok piyasa...imex merhemin içinde tetrasiklin denilen bir antibiyotik var...Yani sivilcelerin intihaplıysa işe yarar ve kurutur...Merhem olduğu içinde yağ miktarı fazladır...O yüzden az miktarda yedirerek sürmeni tavsiye ederim...Eğer fazla sürersen kanalları tıkarsın ve bu durumu daha da kötüleştirir...Sürmeden önce yüzünü ph değeri 5.5 değerli bir sabunla yıkamanı tavsiye ederim...: