[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #21303  17-07-2010 12:19 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş

Zira, 21 yaşındaki Lizzie sadece 25 kilogram ağırlığında, ama sanıldığı gibi anoreksi hastası değil.
Lizzie'nin günde 60 ufak öğün tüketmesine rağmen kilo alamadığı eşine tıp tarihinde rastlanmamış bir hastalığı var.

26 KİLONUN ÜZERİNE ÇIKAMIYOR

Lizzie günde 5 bin ila 8 bin kalori alsa da hiçbir zaman 26 kilogramın üzerine çıkamamış.
Lizzie, "Düzenli olarak tartılıyorum, bir gram alsam bile heyecanlanıyorum. Enerji seviyemi yukarıda tutabilmek için her 15-20 dakikada bir yemek yiyorum. Gün boyunca az miktarlarda çikolata, şekerleme, pizza, tavuk, pasta, dondurma, donut, patates cipsi, erişte ve kekler yiyorum. İnsanlar beni anoreksi ile suçladığında çok üzülüyorum" diyor.

AYNI VAKANIN BAŞKA BİR ÖRNEĞİ YOK

Lizzie, dört hafta prematüre dünyaya gelmiş. Doğduğunda sadece 920 gram ağırlığındaymış. Doktorlar ana rahminde minimal amniyotik sıvı üretimi tespit etmiş ve yaşamayacağını düşünmüşler. Mucizevi bir şekilde hayatta kalan Lizzie'nin genetik bozukluğu olduğunu sanan doktorlar, çok geçmeden Lizzie'nin öğrenme güçlüğü olmadığını anlamışlar. Çok sayıda genetik uzmana gösterilen Lizzie'nin durumu hala cevaplanabilmiş değil. Doktorlar Lizzie'nin durumunun bilindik tüm vakalardan hafif de olsa farklılıklar taşıdığını belirtiyor.
Ancak doktorlar gelecekte Lizzie'nin durumunun ne olacağını kaydedemiyorlar. Zira, Lizzie'nin durumunun tamamen aynısı olan kayıtlara geçmiş bir vaka yok. Araştırmalar sürerken, Lizzie deneyimlerinin bir kitapta toplanmasına yardımcı oldu. Kitap eylül ayında yayınlanacak.

Bu mesaj moonlight tarafından düzenlendi (17-07-2010 12:50 GMT+2 saat, ago)

Yazar Mesaj   #21318  17-07-2010 13:55 GMT+2 saat  

didem

Süper Aktif Üye

Tecrübe Puanı.: 64.9%
Ruh Hali: Neutral
Mesaj 908
Ülke:
Meslek: _____=)
çok kötü bir durummuş ayy ne kadr ince backları (: Allah yardmcısı olsn ...

Yazar Mesaj   #21323  17-07-2010 16:40 GMT+2 saat  

ahmet

Tecrübe Puanı.: 0%
Ruh Hali: Belirtilmedi.
Ülke:
Meslek:
çok ilginçç gerçekten