[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #18531  12-12-2009 13:23 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş
2009-2010 Öğretim yılında merkezi yerleştirme işlemi sonrasında boş kalan kadrolar için 5-9 Ekim 2009 tarihleri arasında ek yerleştirme işlemi ÖSYM tarafından yapılacaktır. Yine bu tarihler arasında ek yerleştirmelerde tercih yapacak olan adaylar Ek Yerleştirme Kılavuzunu 3 TL karşılığında ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinden alabilecekler ve ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden görebilecekler. Tercih işlemi Başvuru Merkezi aracılığıyla veya kişisel olarak internet üzerinden 5 – 9 Ekim 2009 tarihleri arasında yapılacak ve bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

ALANLAR VE KONTENJANLAR

Adalet 1
Ahşap Teknolojisi 20
Beden Eğitimi 214
Bilişim Teknolojileri 287
Biyoloji 142
Biomedikal Cihaz Teknolojileri 1
Büro Yönetimi ve Sekreterlik 10
Coğrafya 242
Çince 2
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 176
Denizcilik/Gemi Elektroniği 1
Denizcilik/Gemi Makineleri 4
Denizcilik/Gemi Yönetimi ve Kaptanlığı 7
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 391
El Sanatları Teknolojisi/El Sanatları 1
El Sanatları Teknolojisi/Nakış 6
Elektrik Elektronik Teknolojisi/Elektrik 41
Elektrik Elektronik Teknolojisi/Elektronik 24
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri 1
Felsefe 102
Fen ve Teknoloji 496
Fizik147Gazetecilik 1
Gemi Yapımı/Çelik Gemi Yapımı 1
Gıda Teknolojisi 2
Giyim Üretim Teknolojisi 13
Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği 21
Görsel Sanatlar/Resim 76
Grafik ve Fotoğraf/Grafik 5
Güzellik ve Saç Bakım Hizmetler 25
Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri 3
Harita-Tapu-Kadastro 5
Hasta ve Yaşlı Hizmetleri 2
Hayvan Sağlığı1İHL Meslek Dersleri 67
İHL Meslek Dersleri Arapça 36
İlköğretim Matematik Öğretmenliği 434
İngilizce 748
İnşaat Teknolojisi/Yapı Dekorasyon 2
İnşaat Teknolojisi/Yapı Tasarımı 7
İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği 23
Kimya/Kimya Teknolojisi 108
Konaklama ve Seyahat Hizmetleri 3
Kuyumculuk Teknolojisi 7
Makine Teknolojisi/Makina Model 1
Makine Teknolojisi/Makina Ressamlığı 1
Makine Teknolojisi/Makina ve Kalıp 20
Matbaa3Matematik499Metal Teknolojisi 28
Motorlu Araçlar Teknolojisi 20
Muhasebe ve Finansman 38
Müzik158
Okul Öncesi Öğretmenliği 888
Pazarlama ve Perakende 2
Plastik Teknolojisi 3
Psikoloji 3
Radyo-Televizyon 3
Rehber Öğretmen 751
Rusça 3
Sağlık Bilgisi 10
Sağlık/Acil Tıp 35
Sağlık/Çevre Sağlığı 1
Sağlık/Hemşirelik 42
Sağlık-Tıbbi Sekreterlik 10
Sanat ve Tasarım/Dekoratif Sanatlar 1
Sanat ve Tasarım/Plastik Sanatlar 1
Seramik ve Cam Teknolojisi 1
Sınıf Öğretmenliği 1771
Sosyal Bilgiler 264
Tarih 131
Teknoloji ve Tasarım 140
Tekstil Teknolojisi/Tekstil 3
Tekstil Teknolojisi/Tekstil Dokuma-Örme 2
Tekstil Teknolojisi/Tekstil Makineleri 3
Tekstil Teknolojisi/Tekstil Terbiye 1
Tekstil Teknolojisi/Tekstil İplik 1
Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme 18
Türk Dili ve Edebiyatı646Türkçe 327
Yiyecek İçecek Hizmetleri 9
Zihinsel Engelliler Sınıfı Öğretmenliği 256

Adıbelli, sendikasının Adana Öğretmenevi'nde düzenlenen 11. Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 5-6 yıldır zor günler geçirdiğini belirterek, en büyük sorunların işsizlik ve ekonomik kriz olduğunu belirtti.

Türkiye'de kamu emekçilerinin zor günler yaşadığını belirten Adıbelli, ''ABD'de başlayan ve Türkiye'de de etkili olan küresel finansal kriz, kamu emekçilerinin yaşadığı sorunlara tuz biber ekti'' dedi.

2010’da 40 bin öğretmen atanacak

2010 yılında yaklaşık 40 bin öğretmen ataması yapılacak..

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 2010 yılında yaklaşık olarak 40 bin öğretmen alımı gerçekleştireceklerini söyleyerek, öğretmenlere müjde verdi.

Kanal 24’de Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Bakan Çubukçu, Milli Eğitim Bakanı olarak 6 aylık çalışma süresinde 25 bin öğretmen ataması yaptığını belirterek, 2010 yılında yaklaşık 40 bin öğretmen alımı yapacaklarını da bildirdi.

Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin durumlarıyla ilgili olarak da, yaklaşık 70 bin sözleşmeli öğretmen olduğunu ve sözleşmelilerin kadroya alınması konusunda Maliye Bakanlığı ile çalışmalarının sürdüğünü dile getirerek, “Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin olumlu olacağını düşünüyorum” dedi.

“KATSAYI SORUNU YASA DEĞİŞİKLİĞİ OLMADAN AŞILABİLİR”
Çubukçu, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) üniversite sınavına girişte meslek liselerine uygulanan katsayı farkını kaldıran kararının Danıştay tarafından yürütmesinin durdurulmasıyla ilgili olarak da, katsayının eşitlik kuralına aykırı olduğunu belirterek, “Adil değil, vicdani değil, mesleki eğitimin teşvik edilmesi için de önünde engelleyici kuralların olmaması lazım. Katsayı konusu bir eğitim konusu ve hukuki bir konu, ideolojik bir yanının olmaması gerekir” diye konuştu.

Çubukçu, yasa değişikliğine gerek olup olmaması konusunda ise, “Gerekli görmüyorum, bu tıkanıklık yasa değişikliği olmadan aşılabilir, düzenleme yapma yetkisi YÖK’ündür” değerlendirmesinde bulundu.

Yüksel Adıbelli:

''Başbakan 72 milyona, 3 milyon işsize ve 2 milyona yakın gizli işsize bakmadan konuşuyor. Hükümetin enflasyon rakamlarına inanmıyoruz. AK Parti iktidarı TÜİK'i de ele geçirmiş durumda. Kamu çalışanlarının nasıl geçindiğini herkes biliyor. Her öğretmenin cebinde 5 tane kredi kartı var. O bankadan alıp diğer bankaya yatırıyorlar. Biz Hükümetten ne kadar kredi kartı borcu olana kamu çalışanları varsa onların borçlarının yeniden yapılandırılmasını, 24 ay eşit takside bölünmesini talep ettik. Hükümetten ses çıkmadı. Hükümet bu günlerde seçim kazanmak için buzdolabı, çamaşır makinesi dağıtıyor. Biz memur ve emekliler insanca yaşayacak bir ücret istedik, ama kabul ettiremedik.'' dedi.

Adıbelli, Türkiye'deki eğitim soruna da dikkat çekti ve:
''Milli Eğitim Bakanı, öğretmen açığı yok diyor, ama bizim tespitlerimize göre Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde yüzde 70 öğretmen açığı var. İzmir'de 7 bin, İstanbul'da ise 20 bin öğretmen, Türkiye genelinde ise 135 bin öğretmen açığı var. 200 bin tane de eğitim fakültesini bitirmiş genç öğretmenimiz 4-5 yıldır sıra bekliyor. Ekonomik sıkıntı nedeniyle her yıl 10-20 bin sözleşmeli personel ataması yapılıyor. Biz şunu diyoruz: 22 Temmuz öncesi 210 bin kişiyi kadroya alan bu Hükümet değil miydi? Biz Bakanlıktan bir an önce 200 bin öğretmen adayının en az 100 bininin atamasını yapmasını bekliyoruz.'' dedi.

Sağlıkta ve eğitimde tasarrufun olmayacağını ifade eden Adıbelli, ''Gelişmiş ülkelere baktığınızda eğitim ve sağlığın birinci sırada yer aldığını görürsünüz. Ama Türkiye'de öğretmenlerle, eğitimle dalga geçilen bir sistem ile karşı karşıyayız'' dedi.

Birleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş) Genel Başkanı Hasan Kütük de Türkiye'de çok sayıda sorun olduğunu belirterek, ''Türkiye'de sorunu olmayan var mı? Evet var. Bu ülkede çok küçük bu iktidarın yarattığı mutlu azınlık var. Ama aşağıda büyük bir kitle bu ülkenin büyük bir bölümü mutsuz, kaygılı, karamsar ve geleceğinden umutsuz. Kendi geleceğini bir tarafa bırakmış, çocuklarının geleceğinden bile umutsuzlar.'' dedi.

Hasan Kütük, Türkiye'de her geçen gün insanların yüzüne iş kapılarının kapandığı iddia ederek, ''Eğer, birileri gelir bizi kurtarır umuduyla bekliyorsak boşuna bekliyoruz. Böyle bir kurtarıcı gelmez'' dedi.

Eğitim, Güncel , 2009 ek yerleştirme boş kontenjan, 2009 ÖSS Boş Kontenjanlar Ek Yerleştirme Kılavuzu, 2009 öss ek kontenjan yorumları, 2009 öss ek yerleştirme, 2009 öss ek yerleştirme boş kontenjanlar, 2009 ÖSS Ek Yerleştirme Kılavuzu-Boş Kontenjanlar, ek kontejyanlar, ek yerleştirme kılavuzu sakarya, ek yerleştirme nedir, kyk yurt boş kontenjanlar, öğretmen atamaları boş kontenjanlar tercih kılavuzu 2009/2, öss 2009 boş kontenjanlar, öss 2009 ek yerleştirme, öss 2009 ek yerleştirme son başvuru tarihi, öss 2009 ek yerleştirme taban puanları, öss 2009 ek yerleştirme tarihleri, ÖSS Ek Yerleştirme Klavuzu ve Boş Kontenjanlar 2009, ÖSYM BOŞKALAN OKULLARİÇİN NEDÜŞÜNÜR, ösym ek yerleştirme, ösym ek yerleştirme nedir

Bu mesaj moonlight tarafından düzenlendi (12-12-2009 14:08 GMT+2 saat, ago)