[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #18294  13-11-2009 19:31 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş
Gaybana ne demek? gaybananın anlamı

Gaybana, karadenizde sıkça kullanılan bir kelimedir.Onur AKIN’ın bir şarkısıyla gündeme gelmiştir.Karadenizlilerin kullanımına göre anlamı hain, kalpak, ihanet eden, sözünde durmayan demektir. Manga Beni Benimle Bırak Adlı Şarkısında da bu kelimeyi kullanmıştır.bkz " gaybana dünya "

bunlar da belki işinize yarar :

Martaval ne demek? Martaval, argoda sıkça kullanılan bir kelimedir.Argodaki anlamı yalan, uydurma demektir....
İdrak ne demek? İdrak, anlayış anlamında günümüzde sıkça kullanılan bir kelimedir.Bir şeye akıl...
Pedofili ne demektir? Pedofili, yetişkin insanların ergenlik öncesindeki bireyleri cinsel anlamda çekici bulması,...
Andil ne demek? Andil,Türkçe olan bir sözcüktür.İki anlama gelmektedir. birinici anlamı ölüden kalan...
Excimer Lazer Ne Demek Excimer Laser, ArF gazı kullanarak, 193 nm dalga boyunda ultraviole...

Düşünce Nedir?
Uzay ve zamanın ötesinde, öznenin dışında, kendiliğinden var olan, duyularla değil, yalnızca ruhen algılanabilen asıl gerçeklik, mütalaa, fikir, ide, ideadır. Dış dünyanın insan zihnine yansımasıdır. Niyet, tasarıdır. felsefe İlke, yönetici dır.

Küspe nedir?
Yağı ve suyu çıkarılmış tohumlu bitki artığından oluşturulmuş hayvan yemi, gübre gibi değişik amaçlarla kullanılır. Küspe balık avında balıkları oltaya çekmek içinde kullanılır.

Davranış Nedir?
Bir canlının dışarıdan fark edilen tüm hareketlerine, olaylara tepkisine, etkinlik ve girişimlerine verilen ada davranış denir.