[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #17933  09-10-2009 19:13 GMT+2 saat  

ahmet

Tecrübe Puanı.: 0%
Ruh Hali: Belirtilmedi.
Ülke:
Meslek:
Age of Empires 3 Hamachi ile Multiplayer Oynama Tam Çözüm

1) http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-0.9.9.9-tr2.exe bu adresden hamachi yi indirip kuruyoruz.
2) Başlat > Ayarlar > Ağ bağlantılarım ı açıyoruz.
3) Burada Hamachi ve Yerel ağ bağlantısını ikisinide seçerek mause sağ tıklayıp köprüleyeceksiniz. Bu işlem 1-2 dk sürebilir internet gidebilir.
4) Daha sonra tekrar ağ bağlantılarımdan hamachi bağlantısına sağ tıklayıp köprüden kaldır ı seç. Bu işlem gene 1-2 dk sürebilir internet gidebilir panik yapmayın
5) Aşağıdaki fotoğrafa bakın ağ bağlantılarım görüntüsü bu gibi olmalı.
6) Eğer sorun yoksa gene ağ bağlantılarımdan yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp devre dışı bırak. internet gidecek.
7) AOE3 ü aç Multiplayer > LAN > Play > Host game ile oyun kur şu anda sağ üstköşedeki ip 5.... ile başlayan hamachi ipsi gözüküyor olmalı.
8.) Leave Game ile oyunu iptal edip ALT+TAB yaparak windows a dönün.
9) Devre dışı bıraktığımız yerel ağ bağlantısını devreye sokun, bekleyin biraz internet gelsin.
10) Ben burada hamachiyi silip tekrar yükledim. sizde sorun olursa sizde tekrar yüklersiniz.
11) Hamachi ile aşağıdaki ağ yarat veya katıl menüsünenden isterseniz kendi ağınızı oluşturun. isterseniz Ağ adı: Huzuristanageofempires3 şifre:123 (büyük küçük harflere program hassas) bu ağa girin. Eğer bir sorun çıkmamışsa bulunduğunuz ağdaki oyuncularla sorunsuz olarak oynamanız lazım.

Bütün bu işlemler uzun gözüktüğüne bakmayın sadece 15 dakikanızı alacak ve sadece 1 kez yapacaksınız.

age of empires 2 kişilik oynama, age of empires 3 iki kişilik oynama, age of empires 3 hamachiyle oynama, age of empires 3 multiplayer oynama, age of empires 3 çoklu oynama