[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #12982  08-04-2009 15:23 GMT+2 saat  

Can

Admin

Tecrübe Puanı.: 100%
Ruh Hali: Neutral
Mesaj 5381
Ülke:
Meslek: Webmaster
Facebook'ta Paylaş
HABERTURK.COM - Ergenekon e-maili DİKKAT!

Aşağıdaki e-mail haber@haberturk.com adresinden gönderilmiş gibi görünmektedir bu e-mailin haberturk ile bir ilişkisi bulunmamakla beraber mailin ekinde verilen dosya video değil VİRÜSTÜR BÖYLE BİR VİDEO SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. (mail headerlarına aldanmayın sakın)

Son bir haftadır yoğun bir e-posta bombardımanı var.

Mesaj konusu: “ERGENEKON DAVASINDA GÖZALTI SIRASI DENIZ BAYKAL'DA”

Mesaj: “HABER TÜRK OLARAK YILIN MUTHİŞ HABERİNİ ERGENEKON DAVASINDAKİ YAYIM YASAĞI NEDENİ İLE İNTERNET ÜZERİNDEN YAYIMLIYORUZ.

SAVCILAR TARAFINDAN SON DERECE TİTİZLİKLE KORUNAN, DENİZ BAYKAL'IN ABDULAH ÇATLI İLE YÜZ YÜZE YAPTIĞI GÖRÜŞMELERİN , YEŞİL 'İ CHP GENEL MERKEZİNDE AĞIRLAMASININ GÖRÜNTÜLERİNİ,HURŞİT TOLON VE VELİ KÜÇÜK İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMELERİN GÖRÜNTÜLERİNİ ELE GEÇİRDİK,

GÖRÜŞMELERDE KULAKLARINZA İNANAMAYACAĞINIZ DİYALOGLAR VE YAPILMASI PLANLANAN DARBENİN DETAYLI GÖRÜŞMELERİ BULUNUYOR ,İZLEYİN KULAKLARINIZA VE GÖZLERİNİZE İNANAMAYACAKSINIZ.

HABER TÜRK TARTIŞMASIZ TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK İNTERNET GAZETESİ”
Mesajın ekindeki dosya: “video.habetturk.rar”

Gazetemiz bu bombardımanı haber olarak verdi. http://www.gercekgundem.com/?p=181314

Mesajın ekindeki dosya, trojan (casus) program içeriyor.

Dosyayı açmak için tıkladığınızda, casus program bilgisayarınıza yerleşiyor ve siz farkında olmadan bilgisayarınızdaki dosyaları, klavyeden yaptığınız tuş vuruşlarını, yani tüm hareketleri dışarıya rapor etmeye başlıyor. Yani bilgileriniz çalınıyor.

Bu bilgiler bir bedel karşılığında satılıyor.
Bu bilgilere ücret ödeyip alanlar, banka hesabınızı boşaltabiliyorlar.
Dosyanızdaki diğer bilgiler tasnif ediliyor ve işlenen suçlarda kullanılıyor.
Adınıza şirket kurabilirler, haberiniz olmadan borçlanabilirsiniz.
Adınıza pasaport düzenleyebilirler, ülkenin birinde yasal olmayan bir işe karışabilirsiniz.
Velhasıl, bilgilerinizi ele geçirenlerin insafına kalmış oluyorsunuz.

e-Posta içeriğine dikkat ediniz. Gündemi can evinden vuruyor. Okuyanın ekli dosyayı tıklamaması mümkün değil. İşte buna “sosyal mühendislik” deniliyor ve sanal korsanlar bu zenaati iyi kullanıyorlar.

Bu mesajı ilk aldığımda derhal HaberTürk yetkililerine bildirdim. Kanalın ve gazetenin bilişim konularına karşı hassasiyetlerini biliyorum, Gerçek Gündem’ in yaptığı gibi, habercilik sorumluluğu ile kamu oyunu uyarmalarını bekliyorum.

Ulusal Güvenlik, güvenliği fertlere öğretmekten geçer…

Sonraki makalemde buluşmak dileğiyle.

Faruk Kekevi
TBGD Bilişim Güvenliği Derneği Başkanı
http://www.bilisimguvenligi.org.tr

FORUMUMUZ VE LİNKLERİMİZ HERKESE AÇIK! BİZE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER!
HER TÜRLÜ KONUDA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ!
FACEBOOK http://www.facebook.com/huseyincancalisan

LimeWire Çalışan Sorunsuz Sürüm Burada!
İnternet Download Manager 5.19 Full Crack % 100 Çalışıyor Denendi
TIKLA İNDİR!!
Kullanıcın Sayfasını Ziyaret Et Gender_Bay Çevirimiçi durumu