[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #22051  06-10-2010 17:33 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş
Dürüye’nin Güğümleri dizisinde farklı karakterlerdeki üç kız kardeşi canlandıran Burcu Binici, Algı Eke ve Deniz Sipahi, güzelliklerini nasıl koruduklarıyla ilgili ilginç ve son derece kolay uygulanabilir önerilerde bulundular. Dizi çekimleri için bir süredir Muğla’da yaşayan üç güzel oyuncuyu yakın markaja aldık.

Dizi için bir süre şehir dışında kalacağınız belli olduğunda hangi güzellik alışkanlığınızdan uzak kalmaktan korktunuz?

Algı: İstanbul’da rahatlama ve sıkılaşmaya yardımcı olduğu için masaja gidiyordum. Spor yapıyordum. Muğla’da odamda aletlerim var. Masaja gidemesem de fırsat buldukça odada ağırlık çalışıyorum.

Burcu: Dansçı olduğum için dans edemediğime çok üzülüyorum. Odada dans etmeye çalışırken sürekli yatağa çarpıyorum!

Deniz: İstanbul’da gym’e gidiyordum. Muğla’da maalesef yapamıyoruz.

Kuaför bulamadığınız durumlarda saçınıza nasıl şekil veriyorsunuz?

Deniz: Köpük sürerek kıvırcık yapıyorum ya da fön yerine düzleştirici kullanıyorum.

Algı: Hava ılıksa saçımı doğal haliyle kurumaya bırakıyorum. Çekimlerde yeterince fön çekilip yıpranıyor zaten saçlarımız.

Burcu: Çekim dışındaki günlerde istediğimiz saç ve makyajları yapmaya hasret kalıyoruz. O yüzden mutlaka saçıma dizidekinden farklı bir şekil kazandırmaya çalışıyorum.

Çantanızda sürekli taşıdığınız, hayati bir kozmetik ürünü var mı?

Deniz: Göz altı kapatıcım ve parfümüm; Hypnotic Poison.

Algı: Transparan pudra ve parfümüm; Jil Sander Sun.

Burcu: Parfümüm Hypnotic Poison.

Sete çok erken gitmeniz gerektiğinde yorgunluk ve uykusuzluk izlerini nasıl kapatıyorsunuz?

Burcu: Gece yatmadan önce duşumu yapıp, makyajımı temizlerim. Sabah kalktığımda da mutlaka nemlendiriyorum yüzümü. Ama her seferinde makyözümüze sığınıyoruz!

Algı: Haftada bir arındırıcı maske yapıyorum. Marka tercihim yok. Yediğime içtiğime çok dikkat ederim. Çünkü cildin asıl içten temizlendiğine inanıyorum.

Deniz: Üç günde bir peeling yapıyorum. Her gece gül suyuyla yüzümü yıkıyorum. Uykusuz kalmamaya da dikkat ediyorum.

Bugüne kadar birisinden aldığınız en iyi güzellik önerisi nedir?

Deniz: Soda ile yüz yıkamak! Yüzü inanılmazdinlendiriyor.

Algı: Aktarlarda satılan kil maskesi. Bütün siyah noktaları bir anda yok ediyor.

Burcu: Gül suyuyla yüz yıkamak.

Annenizden öğrendiğiniz klasik bir güzellik yöntemi var mı?

Deniz: Annem makyajı hiç sevmez. Rujunu yanağına sürüp allık yapar!

Algı: Annem “Kirpiklerinin dibine badem yağı sür” derdi.

Burcu: Annem İran sürmelerinden sürer. Beni de ona alıştırdı. Hatta eskiden göz nezlem vardı, onun sayesinde geçti.

Çok özel bir davette herkesi büyülemeniz gerekiyor. Çözüm?

Deniz: Benim ilk arayacağım şey parfümüm olur. Makyajdan ziyade kıyafetime ve kokuma güvenmek isterim. Mini bir elbise ve yüksek topuklu bir ayakkabı giyerim.

Algı: Hazırlanılmış görüntüsünden hiç hoşlanmam. O yüzden yapabileceğim en iyi şey o herkesin dolabında olan siyah elbiselerden birini iyi bir yüksek topuklu ayakkabıyla birlikte giymek olur. Bir de mutlaka göz kalemi ve rimel sürerim.

Burcu: Kırmızı ruj ve renkli ayakkabı takıntım var. Özel günlerde hem cici hem de seksi olmaya çalışırım.

Kendinize özellikle çok yakıştırdığınız bir ruj rengi var mı?

Burcu: Nivéa’nın nemlendirici lipstick’leri.

Algı: Watsons’ta satılan herkesin dudağını bir ton koyultan Sun Lip Balm diye bir ürün. Çok natürel ve kalıcı bir ürün.

En sevdiğiniz ve en sık kullandığınız oje rengi nedir?

Deniz: Kırmızı oje ve French manikür.

Algı: Dizide turuncu sürüyorum ve çok seviyorum. Ama asıl favorim mavi oje.

Burcu: French manikür.

En son hangi markanın makyaj ürününü satın aldınız?

Burcu: Max Factor’un False Lash Effect rimelini aldım

Deniz: L’Oréal Telescopic rimel

Algı: Body Shop’un vücut spreylerinden sık sık alıyorum. Özellikle vanilyalısını.

Erkek arkadaşınızın üzerinde en çok etki eden güzellik hileniz nedir?

Deniz: Parfümüm ve saçlarımın açık olması.

Algı: Normalde çok yapmadığım için ne zaman saçımı sıkı sıkı toplasam çok iltifat alırım.

Burcu: Biraz fazla renkli giyindiğim için tek renk ve biraz da kadınsı giyindiğim zaman heyecan yarattığımı söyleyebilirim.

Genç oyuncular güzellik rutinlerinden uzak kaldıkları yoğun set trafiğinde en çok spora gitmeyi özlüyorlar. Gerçek hayatta da çok yakın arkadaş olan Deniz, Algı ve Burcu’nun Cosmo kızlarına güzellik konusunda verdikleri en iyi tavsiye ayna karşısında saatler geçirmiş izlenimi bırakmamaları.

Röportaj: Ece Bildiren - Cosmopolitan